O nama

Streljačko društvo “MIHOVIL” Čakovec osnovano je 1995. godine kao udruženje građana. Danas društvo broji 40 članova koji aktivno sudjeluju u raznim streljačkim disciplinama te zajedno rade na razvoju, širenju i unapređivanju streljačkog sporta među građanima, osobito mladeži kod kojih razvijaju takmičarski duh, osjećaj odgovornosti i obaveza; zalažu se za zakonitu, sigurnu i pravilnu uporabu svih vrsta dopuštenog oružja.

Predstavljaju streljački sport Međimurske županije u Republici Hrvatskoj i inozemstvu. Aktivnost društva odvija se kroz sekcije: zračna puška i pištolj, veliki kalibar (puška, pištolj, revolver) i malokalibarska puška i pištolj.

Streljačko društvo “MIHOVIL” Čakovec član je Hrvatskog streljačkog saveza i sudjeluje u natjecanjima koje isti organizira.

Streljana Čakovec (Kod gradskih bazena)

Treninge i županijska natjecanja organiziramo na gradskoj streljani u Čakovcu u sklopu koje se nalazi:
– pucaona za zračno oružje daljina 10 metara,
– pucaona za malokalibarsko oružje daljina 50 metara,
– pucaona za pištolj/revolver (mali i veliki kalibar) daljina 5 – 25 metara,
– prostorije klubova koji djeluju na streljani,
– garderobe i sanitarni čvorovi.

Društvo nastupa u nacionalnom programu u disciplinama:
– zračni pištolj standard,
– zračna puška serijska,
– MK pištolj Drulov,
– MK puška serijska trostav muškarci,
– Poluautomatska puška 7,62 mm ( PAP ),
– Vojnička puška 7,9 mm,
– VK pištolj 10+10,
– VK revolver 10+10,
– VK pištolj / VK revolver 15+15.